یکم دستت رو به کد زدن آلوده کن

کم کم برنامه نویسی و کد نوشتن داره توی سنین کم در جهان فراگیر میشه و احساس میکنم این کشور و محل زندگی من هستش که اکثرا از کامپیوتر، فقط ویندوز عوض کردن و برنامه های آفیس رو از آدم انتظار دارن و ملاک کامپیوتر بلد بودن یک شخص میشه چند تا فرمول نوشتن توی اکسل !

آخه هرجا میرم و میفهمن یکم چیزی بلدم سریع میگن

  • مهندس بیا این نامه اداری رو واسه ما تایپ کن
  • قربون دستت این آپدیت ویندوز ۱۰ رو از کجا خاموش کنم؟ پدرمو درآورده
  • مهندس کی وقت میکنی بیای ویندوزمونو عوض کنی؟
  • راستی مودم رو هم سر راه داری میای کانفیگ کن

این روز ها توی مدارس کشور های دیگه زبان های ساده ای مثل Swift رو دارن جدیدا آموزش میدن که حسابی جای بحث داره ولی جالب این هست که سال گذشته (۹۶-۹۷) اولین سالی بود که کتاب مبانی علم رایانه رو در پایه یازدهم (سوم دبیرستان سابق) در رشته ریاضی برداشتند و زمین شناسی به جاش قرار دادند !


همین روزا که جهان داره به سمت هوش مصنوعی میره و گوگل میاد داپلکس (google duplex) رو رونمایی میکنه و کسی که زنگ میزنه میز رزرو کنه متوجه نمیشه داره با یک ربات صحبت میکنه نشون میده خیلی داریم عقب میفتیم.

به نظرم شروع کن به جستجو و توی پلتفرمی که بهش علاقه داری شروع کن فعالیت کردن یا حداقل به پیشنهاد من، دوره پایتون یک مرد بزرگ، یعنی جادی رو ببین که توی GoToClass.ir رایگان قرار داده.

حتی اگه علاقه هم نداری بد نیست توی عمرت چند خط کد زده باشی و فردا وقتی پیر شدی برای نوه هات تعریف کنی که آره توی جوانی کد میزدیم ولی حیف که تحریم دست و بالمون رو بسته بود و به جایی نرسیدیم :))


اگه مبتدی هم نیستی که چه بهتر، شروع کن به تقویت زبان انگلیسیت و دیدن دوره ها با زبان انگلیسی که هم جامع تر هست و هم به لطف نداشتن قانون کپی رایت میتونی بدون هزینه با یکم جستجو دانلود کنی و لذت ببری !

تابستون هم که هست، چی از این بهتر؟ چرا شروع نمیکنی؟

نوشته یکم دستت رو به کد زدن آلوده کن اولین بار در ویرگول پدیدار شد.

گردآوری توسط ایده طلایی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *