چرا مدیران بنظر برنامه نویسان ابلهن

نزدیک به ده سال هست که مدیر و عضوی از خانواده زفره هستم، و قبل از زفره هم تو همین زمینه کارمند چند شرکت بودم، حسی که مدیرت نمی فهمه، حس غریبیه! چون از دید برنامه نویس( خودم در گذشته ) فقط یکی که در سطح کاری خودت هست درک درستی از کدنویسی داره، بقیه ول معطلند! کارفرما و مدیر سر از هیچ در نمایرند!

office space movie

دید خیلی هامون همین بوده و گاها برخی همچنان همین فکر هارو دارند.

از کجا شروع میشه؟

برای این موضوع دلایلی وجود داره! که بیشتر تجربه ایه! مثلا عامل زمان عموما بین مدیر و برنامه نویس عامل تنش هستش!

گاها مدیر یک فانکشن یا یک پروژه رو سریعتر از زمان مورد نیاز برای برنامه نویس فانکشن می خواد! و برخورد تند و زننده ای داره، حتی تهمت میزنه که کارت رو بلد نیستی و برای همین لفت میدی.

به نظرم چند راهکار داره این مشکل

۱- مدیر وقتی دانسته کمی از روش نوشتن فانکشن داره نباید سریعا برخورد خشن کنه! بنظرم باید از برنامه نویس توضیح بخواد که ساده بگو این چرا طول میکشه.

۲- برنامه نویس در قبال مدیرش مسئوله و باید ۵٪ از زمان رو جهت شرح کارها به زبان ساده به مدیر اختصاص بده تا هر دو در یک مسیر فکری باشند.

۳- مدیر یاد بگیره میکرو منیجمنت به ضرر کار هست.

تجربه خودم در زفره

من چون برنامه نویس بودم و هستم، راحت تر با همکارم و عضو عزیز خانواده کنار میام البته گاها چالش و اشتباه از هر دو طرف هست.

واقعیتش اینه که با گوشی دارم می نویسم این مطلب رو، باقیش رو بعدا تکمیل میکنم، اگر حال داشتید شما هم بقیه دلایل رو بیارید تو کامنت.

نوشته چرا مدیران بنظر برنامه نویسان ابلهن اولین بار در ویرگول پدیدار شد.

گردآوری توسط ایده طلایی

پاسخی بگذارید