مدرسه هکر ها – مفاهیم – قسمت 3

grep

کوتاه برای چاپ جهانی با بیان منظم ، ابزاری برای UNIX که به کاربر اجازه می دهد یک یا چند پرونده را برای یک رشته خاص از متن جستجو کند و تمام سطرهایی را که حاوی رشته هستند ، خروجی می دهد. کاربر همچنین این گزینه را دارد که رشته را با دیگری جایگزین کند.

HIDS

تشخیص نفوذ مبتنی بر میزبان. یک سیستم تشخیص نفوذ. honpot – یک سرور متصل به اینترنت که به عنوان یک فریب عمل می کند ، در هکرهای احتمالی فریب می زند تا بتواند فعالیت های خود را مطالعه کند و نحوه ی ورود آنها به یک سیستم را کنترل کند.

http

hypertext transfer protocol

پروتکل انتقال hypertext

hub

یک نقطه مشترک مشترک برای دستگاههای یک شبکه. هاب ها معمولاً برای اتصال بخش های یک LAN استفاده می شوند. Hypertext – روشی برای سازماندهی و ارائه داده است که به کاربر اجازه می دهد تا به راحتی بین موارد مرتبط حرکت کند.

hypertext transfer protocol -http

پروتکل اساسی مورد استفاده توسط شبکه جهانی وب ، HTTP نحوه شکل گیری و انتقال پیام ها را مشخص می کند ، و سرورها و مرورگرهای وب باید در پاسخ به دستورات مختلف چه اقداماتی انجام دهند.

IANA

اداره شماره های اختصاص داده شده به اینترنت.

ICMP

پروتکل کنترل پیام اینترنت.

IM

پیام رسانی فوری.

Instant messaging (IM)

یک نوع سرویس ارتباطی که به شما امکان می دهد برای برقراری ارتباط در زمان واقعی از طریق اینترنت ، شبیه به مکالمه تلفنی اما با استفاده از ارتباطات مبتنی بر متن و نه مبتنی بر صدا ، نوعی چت روم خصوصی را با فرد دیگری ایجاد کنید.

interfaces

مرزی که در طی آن دو سیستم مستقل با یکدیگر ملاقات کرده و بر اساس آنها ارتباط برقرار می کنند

Internet Assigned Numbers Authority -IANA

سازمانی که تحت نظارت هیئت معماری اینترنت (IAB) فعالیت می کند و وظیفه اختصاص آدرس جدید IP در سطح اینترنت را بر عهده دارد.

Internet Control Message Protocol -ICMP

افزونه پروتکل اینترنت (IP) تعریف شده توسط RFC 792. ICMP از بسته های حاوی پیام های خطا ، کنترل و اطلاع رسانی پشتیبانی می کند. به عنوان مثال ، فرمان PING ، از ICMP برای آزمایش اتصال به اینترنت استفاده می کند.

internet protocol -IP

IP قالب بسته ها را نیز می نامد ، که به آن datagrams نیز گفته می شود ، و طرح آدرس دهی. اکثر شبکه ها IP را با یک پروتکل سطح بالاتر به نام پروتکل کنترل انتقال (TCP) ترکیب می کنند که یک ارتباط مجازی بین یک مقصد و یک منبع برقرار می کند.

Internet Relay Chat -IRC

خدماتی که امکان برقراری ارتباط بصورت متنی در زمان واقعی و بین کاربران اینترنت را فراهم می کند. ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) – شرکتی که دسترسی به IP اینترنت – پروتکل اینترنت را در اختیار کاربران قرار می دهد.

IP address

شناسه رایانه در اینترنت یا شبکه TCP / IP. قالب یک آدرس IP یک آدرس عددی 32 بیتی است که به صورت چهار عدد توسط دوره ها از هم جدا شده است. هر عدد می تواند صفر تا 255 باشد. برای مثال ، 61.160.10.240 می تواند یک آدرس IP باشد.

ipconfig

ابزاری برای نمایش اطلاعات در مورد رابط های فعال در رایانه.

IRC

چت رله اینترنتی.


خب خب خب تا اینجا به نصف اون چیز میزایی که میخواستیم رسیدیم 3 بخش دیگ مونده که از شما دوستان تقاضای یکمی دلگرمی دارم راستش این کتاب رو از یکی از بچه های دارک وب گرفتم و خودمم دارم میخونمش.

در کل اگه یکمی حمایت کنید کلی اموزش های هکینگ میزارم که مطمعنا برای یاد گرفتنشون شما باید پول پرداخت کنین.

در کل دم همتون گرم.

#LOCALHOST

نوشته مدرسه هکر ها – مفاهیم – قسمت 3 اولین بار در ویرگول پدیدار شد.

گردآوری توسط ایده طلایی

دیدگاهتان را بنویسید