فریم ورک اختصاصی خودم رو توسعه بدم؟!

فریم ورک در زبان های برنامه نویسی مختلف به مجموعه ای از کلاس ها و متد ها گفته می شوند که بصورت منظم و مرتب در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و می توان از آنها در برنامه های مختلف استفاده کرد. همچنین در فریم ورک ها ممکن است از چندین الگو طراحی و معماری خاص استفاده شود. در واقع یک فریم ورک تمامی پیچیدگی یک زبان برنامه نویسی را به طرز معجزه آسایی آسان میکند تا به ساده ترین شکل ممکن شخصی حتی بدون آگاهی از پیچیدگی ها زبان برنامه نویسی کد نویسی کند.

مزایا فریم ورک :

  • سرعت بیشتر در کد نویسی
  • سادگی بیشتر
  • کد نویسی اصولی تر
  • امنیت بیشتر
  • و بسیار موراد دیگر

اما خودمان یک فریم ورک توسعه دهیم یا از فریم ورک های رایج و معروف استفاده کنیم؟

در واقع اگر شما قصد دارید یک وب سایت یا یک نرم افزار را لانچ کنید توصیه میشه که از بین فریم ورک های موجود یکی را انتخاب کنید چرا که بجای اینکه شما این وقت رو بزارید بر روی منطق کد نویسی و برنامه نویسی همین وقت رو بزارید روی شناسایی های نیاز کاربر و امکانات محصول و چگونگی عرضه و فروش این محصول، چرا که نوشتن یک فریم ورک و stable کردن آن خود یک فرایند پیچیده و زمان بر می باشد.

همچنین بهترین انتخاب برای کسب و کار های کوچک و یا استارتاپ ها استفاده از فریم ورک ها می باشد فرض می کنیم شما قصد راه اندازی یک سرویس آنلاین را دارید که با یک برنامه نویس همکاری میکنید و سرور را برای شما با فریم ورکی که خود با زبان PHP و کلاینت هم با جاوا اسکریپت (به کمک jQuery) می نویسد بعد از مدتی به هر دلیلی همکاری شما با آن برنامه نویسی به پایان می رسد ممکن خدایی نکرده اتفاقی برای اون برنامه نویس پیش بیاد یا سرباز باشه یا بین شما اختلافی پیش بیاد حالا شما برای نگهداری و ارتقا این نرم افزار مطمئنا به مشکل خواهید خورد!

چرا که باید کلی هزینه (پول، زمان) صرف کنید و برنامه نویسی پیدا کنید که این کد های نوشته شده را برای شما بررسی کند و از منطق برنامه سر در بیاورد یا دوباره پروژه را بازنویسی کند ولی اگر برنامه نویس شما برای سرور از فریم ورک لاراول (PHP) یا پینوکس (PHP) و برای کلاینت فریم ورک Vue.js را انتخاب میکرد حالا شما اون مشکل قبل رو نداشتید و همچنین هسته پروژه شما روز به روز قوی تر و ایمن تر می شد چرا که این فریم ورک های اوپن سورس هر روز ارتقا پیدا می کنند و قوی تر می شوند همچنین برای استخدام یک فرد جدید می تونید ارجاع بدین به سایت پشتیبانی این زبان ها که آموزش های لازم را فرا بگیرند یا ذکر کنید دنبال افرادی هستید که در این فریم ورک ها مهارت دارند.

اما اگر قصد دارید یک زبان برنامه نویسی را واقعا یادبگیرید و علمتان را بیشتر کنید پیشنهاد میدهم خودتان اینکار را انجام دهید و مجموعه کلاس ها و متد های قبلی خود را بررسی و جدا کنید و تا میتوانید فریم ورک های نمونه و مشابه را تحلیل و بررسی کنید و شروع به کدنویسی یک فریم ورک ‌کنید.

اما‌ کد نویسی یک ‌فریم ورک کار بسیار سخت و زمان بری است پس برای شما چند پیشنهاد دارم قرار نیست یک شبه فریم‌ورک خود را بسازید بهتر در کنار پروژه ها و یا استفاده از دیگر فریم ورک ها ، چند روزی را به توسعه فریم ورک خود اختصاص دهید . حتما برای شروع کدنویسی فریم ورک ، یک سیستم یا برنامه را در نظر بگیرید وقتی آن را ساختید کد های پایه را جدا و مرتب کنید سپس روی آن بیشتر کار کنید و در دیگر برنامه ها از آنها استفاده کنید تا به مرور به فریم ورک اختصاصی خود برسید.

خوشحال می شم اگر برنامه نویس هستید یا صاحب کسب و کار تجربه خود را در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

نوشته فریم ورک اختصاصی خودم رو توسعه بدم؟! اولین بار در ویرگول پدیدار شد.

گردآوری توسط ایده طلایی

پاسخی بگذارید