روز بیست و پنجم از چالش ۱۰۰ روز کد زدن – Basic Algorithm Scripting

درود بر شما عزیزان،

بیست و پنج روز (۲۵٪) از چالش گذشت و من همچنان با قدرت در حال ادامه مسیر و یادگیری چیزهای جدید هستم. قویا توصیه می کنم در این چالش شرکت کنید و چیزهای جدید یاد بگیرید و یا دانسته های خودتون رو ارتقا بدید.

همانطور که مستحضر هستید الگوریتم مجموعه‌ای متناهی از دستورالعمل‌ها است، که به ترتیب خاصی اجرا می‌شوند و مسئله‌ای را حل می‌کنند. به عبارت دیگر یک الگوریتم، روشی گام به گام برای حل مسئله است. در علوم رایانه، یک الگوریتم را یک روال محاسباتی خوش‌تعریف می‌دانند، که مقدار یا مجموعه‌ای از مقادیر را به عنوان ورودی (Input) دریافت کرده و پس از طی چند گام محاسباتی، ورودی را به خروجی (Output) تبدیل می‌کند. بجز این، الگوریتم را ابزاری برای حل مسائل محاسباتی نیز تعریف کرده‌اند. ساخت و طراحی الگوریتم مناسب در مرکز فعالیت‌های برنامه‌سازی رایانه قرار دارد، در واقع یک برنامه رایانه‌ای، بیان یک یا چند الگوریتم با یک زبان برنامه‌نویسی است.

اگر بخواهیم به بیان ساده تر عنوان کنیم، مفهوم الگوریتم را معمولاً با تشبیه به دستور آشپزی توضیح می‌دهند. مثلاً اگر بخواهیم آبگوشت درست کنیم (عمل مورد نظر) با فرض اینکه مواد خام را داریم (حالت اولیه) مراحل مشخصی را باید طبق دستور آشپزی طی کنیم (دستورالعمل‌ها) تا به آبگوشت آماده (حالت پایانی) برسیم. البته الگوریتم‌ها معمولاً پیچیده‌تر از این هستند.

الگوریتم گاه دارای مراحلی است که تکرار می‌شود (در مثال آبگوشت مثلاً چند بار باید نمک زد یا آب اضافه کرد) یا در مرحله‌ای نیازمند تصمیم‌گیری است (اگر نمک کافی است دیگر نمک نمی‌زنیم، اگر کافی نیست نمک می‌زنیم).

اگر الگوریتم برای عمل مورد نظر مناسب نباشد یا غلط باشد به نتیجه مورد نظر نمی‌رسیم. مثلاً اگر الگوریتم آبگوشت را با مواد اولیه کباب انجام دهیم واضح است که به آبگوشت نمی‌رسیم.

در روز بیست و پنجم از چالش سراغ مبحث Basic Algorithm Scripting از وبسایت Free Code Camp رفتم و دوره رو تمام کردم.

تا درودی دیگر بدرود.

https://virgool.io/@mohstarsos1/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%86%D8%A7%D9%84%D8%B4-%DB%B1%DB%B0%DB%B0-%D8%B1%D9%88%D8%B2-%DA%A9%D8%AF-%D8%B2%D8%AF%D9%86-fxbkp0t9btcy

نوشته روز بیست و پنجم از چالش ۱۰۰ روز کد زدن – Basic Algorithm Scripting اولین بار در ویرگول پدیدار شد.

گردآوری توسط ایده طلایی

پاسخی بگذارید