رمز موفقیت شرکت های ایرانی، کلنگ و قیچی

چند وقت پیش مطلبی مطالعه کرده بودم که نوشته بود ثروت جف بزوس مالک کمپانی آمازون بیش از 110 میلیارد دلار است. برای این که بفهمیم این عدد چقدر بزرگ است کافی این عدد را با صندوق توسعه ملی مقایسه کنید. صندوقی که دارایی های تجمیع شده یک کشور 80 میلیونی است.

اما چرا شرکت های ایرانی نمی توانند مثل شرکت های خارجی موفق بشوند؟

خیلی از مدیران شرکت های ایرانی تنها پیشرفت و موفقیت را در ساختمان و دارایی های فیزیکی شرکت شان می بینند. برای همین عنوان این مقاله را کلنگ و قیچی گذاشتم. یعنی شروع یک پروژه با کلنگ افتتاحیه و اتمام یک پروژه با قیچی روبان است و نسبت به سرمایه های اطلاعاتی و ارتباطی کمترین بها قائل می شوند.

اینجا دقیقاً یکی از اصلی ترین نقاط تمایز ما با شرکت های خارجی است.

دقت کردید بزرگترین شرکت دنیا، چه شرکتی است؟

گوگل

آیا گوگل معادن زیادی دارد؟

یا آیا کارخانه ای وسیعی دارد؟

یا اطلاعات و ارتباطات؟

گوگل تمام ثروت خود را از اطلاعات و ارتباطات خود به دست آورده است.

وقت آن فرا رسیده است که شرکت های ایرانی نسبت به اطلاعات و ارتباطات شرکت های خود دیدگاه متفاوتی پیدا کنند.

اما چطور؟

اولین گام ساخت کانال ارتباطی پایدار با مشتریان است.

ارتباط با مشتری را همیشه حفظ کنید و تا جای ممکن اونهارو راضی نگهدارید!

ساخت کانال ارتباطی پایدار یعنی شرکت شما همیشه یک راهی داشته باشد که آخرین اطلاعیه ها و اخبار خود را در کمترین زمان ممکن با مشتریان خود در میان بگذارد.

اما چطور یک کانال ارتباطی پایدار با مشتریان بسازیم؟

وبسایت یعنی کسب و کار خودمان را از نابودی نجات دهیم! شبکه های اجتماعی علی الخصوص در ایران قابل اطمینان نبوده و همانند قایق بی پارو هستند">
امروزه داشتن وبسایت یعنی کسب و کار خودمان را از نابودی نجات دهیم! شبکه های اجتماعی علی الخصوص در ایران قابل اطمینان نبوده و همانند قایق بی پارو هستند

1. ساخت وبسایت برای شرکت:

حتما در اولین گام متناسب با برند و نوع فعالیت شرکت تان یک وبسایت بسازید. برای راحتی بیشتر می توانید بخشی از فرایند های کسب و کار خود را نیز در وبسایت خود قرار دهید. به عنوان مثال بخش ارتباط و پشتیبانی از مشتریانتان را از طریق وبسایت خود قرار دهید.

وبسایت ها انواع مختلفی دارند:

وبسایت های شرکتی: این نوع وبسایت ها فقط اطلاعات مشخصی را در مورد شرکت به شما منتقل می کنند. این نوع وبسایت ها را می توان به دید یک بروشور یا کاتالوگ پیشرفته برای شرکت دانست.

وبسایت های فروشگاهی: این نوع وبسایت ها خدمات عرضه و فروش محصولات را نیز می توانید در وبسایت خود قرار دهید.

وبسایت های شخصی: این نوع وبسایت ها برای برند شخصی بسیار مفید هستند. این وبسایت ها در واقع یک رزومه پیشرفته هستند و اعتبار زیادی برای کسانی که می خواهند برند شخصی داشته باشند ایجاد می کند.

وبسایت های آموزشی: با استفاده از این نوع وبسایت ها می توانید متناسب با صنعتی که مشخص به فعالیت هستید، آموزش های کاربردی را تولید نمایید و انتشار آنان توانایی های شرکت خودتان را به هواداران خود نمایش دهید.

وبسایت های خبری: این نوع وبسایت ها به شما کمک می کند با انتشار آخرین اخبار صنعتی که در آن فعال هستید، به مرجعی برای علاقه مندان در آن صنعت قرار گیرد و با استفاده از مخاطبین زیاد وبسایت های خبری شرکت و توانایی های خود را به آنان نمایش دهید.

شرکت چارمین مارکت در تمام انواع وبسایت ها گفته شده قالب های وردپرس را آماده کرده است که می توانید از اینجا به آنان دسترسی داشته باشید.

به یاد داشته باشید راه اندازی وبسایت از طریق چارمین مارکت 80 درصد ارزان تر و سریع تر انجام می پذیرد.

ما در چارمین مارکت به دنبال این هستیم که با فراهم کردن قالب های گرافیکی، قالب و افزونه وردپرس و کلیپ های موشن گرافیک به بهبود روابط بین شما و مشتریانتان کمک کنیم. هدف ما نمایش حرفه ای بودن شما به مشتریان تان است.

2. فعال کردن صفحه شرکت در شبکه های اجتماعی:

بعد از راه اندازی وبسایت شرکت، سعی کنید یک صفحه در شبکه های اجتماعی پرمخاطب که طیف گسترده ای از مشتریان شما در آن حضور دارند، بسازید. در این صفحه سعی کنید باور ها و احساسات سایر مشتریانتان را با مخاطبینتان در میان بزارید. هم چنین از صفحات اجتماعی می توانید به عنوان یک راه ارتباطی سریع با مشتریان و هوادارانتان استفاده کنید و اطلاعیه ها و اخبار شرکت تان را در کمترین زمان ممکن به مشتریان و هوادارانتان منتقل کنید.

شاید فکر کنید آماده سازی پست های حرفه ای برای شبکه های اجتماعی بسیار هزینه بر و دیر بازده می باشد. ولی واقعیت این طور نیست. برخی از شرکت ها قالب های حرفه ای برای شبکه های اجتماعی آماده کرده اند و با قیمت بسیار پایین در اختیار شما قرار می دهند.

یکی از آن شرکت ها، چارمین مارکت است. این شرکت های psd حرفه ای برای شبکه های اجتماعی آماده کرده است که تولید و آماده سازی آنان از شرکت شما بیش از 10 برابر هزینه و زمان بیشتری خواهد برد.

شما می توانید نمونه ای از قالب های شبکه های اجتماعی را از اینجا ببینید.

خلق جلوه های بصری برای تبلیغات یکی از شیوه های نوین و جذاب هست

3. ساخت یک کلیپ ویژه تبلیغاتی:

مهم نیست شما در کدام صنعت مشغول به فعالیت هستید. برای معرفی شرکت و توانایی آن نیازمند تولید یک کلیپ تبلیغاتی هستید تا به مخاطبین خود نشان دهید و تصویر درستی از خودتان و اهدافتان در ذهن مخاطبینتان ایجاد کنید.

هزینه های کلیپ های تبلیغاتی بسیار زیاد است و یکی از دلایلی که خیلی از شرکت های ایرانی به سمت تولید کلیپ های تبلیغاتی نمی روند نیز همین هزینه زیاد است.

چارمین مارکت بستری را فراهم کرده است که شرکت ها بتوانند متناسب با نیاز خود کلیپ های تبلیغاتی حرفه ای را تولید کنند و هم هزینه تولید آن ها بسیار کم باشد و هم زمان زیادی از شرکت ها نگیرد.

سازوکار تولید کلیپ های تبلیغاتی در چارمین مارکت به این شکل است که ابتدا پس از عقد قرارداد که تماما از طریق شبکه های اجتماعی آماده و منتقل می گردد، تعدادی سؤال مهم از مدیران شرکت پرسیده می شود و مدیران شرکت کافی است جواب کوتاهی به صورت صوتی در شبکه های اجتماعی به آن سؤالات بدهند. سپس متناسب با سؤالات سناریویی توسط تیم نویسنده چارمین مارکت آماده و به مدیران شرکت ارسال می شود. در صورتی که مورد تایید قرار گیرد، سناریو توسط گوینده خوانده می شود و سپس توسط تیم هنری بصری سازی و تولید کلیپ انجام می پذیرد.

پس از تولید کلیپ نیز مدیران شرکت ها می توانند اصلاحات مدنظرشان را اعلام نمایند و خروجی نهایی کار را در کمترین زمان ممکن دریافت کنند.

نوشته رمز موفقیت شرکت های ایرانی، کلنگ و قیچی اولین بار در ویرگول پدیدار شد.

گردآوری توسط ایده طلایی

دیدگاهتان را بنویسید