دنیای کامپیوتری_پارت اول

“بالاخره زمان انتخاب رشته فرا رسید و مهندسی کامپیوتر در الویت اول من قرار داشت که تقریبا 2 سال بود نظر من رو به خودش جلب کرده بود … به دلیل بهتر بودن آینده شغلی آن نسبت به سایر رشته های مهندسی و تلفیق آن با رشته ریاضی و الکترونیک.
من 3 سال دبیرستان را در رشته ریاضی فیزیک به دلیل علاقه و عشق فراوان به درس شیرین ریاضی سپری کردم ، اما غافل از اینکه وقت هایی رو داشتم که میتوانستم وارد زمینه برنامه نویسی شوم و با دنیای کامپیوتری آشنا بشم که از آنها استفاده نکردم…و مثل برخی از آدمها آنرا گذاشتم برای دوران دانشگاه.و می بینم 12 سال درس خواندن من و کسب نمرات بالا در مدرسه برای من در زمینه برنامه نویسی سودی نداشته.
و کاش زودتر وارد این زمینه میشدم ، که الان حسرتش را نخورم الان متوجه این موضوع شده ام که وارد رشته کامپیوتر شدم و درک سختی از مسائل دارم.

آیا واقعا دروس مدرسه به ما در درک مسائل برنامه نویسی کمکی نخواهد کرد؟ آیا خیلی دیر شده است برای دست به کار شدن یا چه؟ اگه جواب خیر است ، پس بهترین سن برای شروع چیست؟

رفته رفته اوضاع دارد بهتر میشود چون به مرور دید کامپیوتری ام وسعت پیدا میکند.و میدانم که خیلی زمان میبرد مهارت کافی پیدا کنم.
خب حرف از مهارت شد به تازگی با چالش بزرگ دیگه ای هم روبه رو شدم ، بله < مهارت >

حتما خیلی از شماها هم از اطرافیان خود شنیدین که در دانشگاه مهارت کافی برای وارد شدن به بازار کار رو پیدا نخواهیم نکرد ؛ پس چه کنیم ؟

مسیر ها مبهم مبهمتر میشوند!!!

در پارت های بعدی به بررسی این سوالات خواهیم پرداخت.”

نوشته دنیای کامپیوتری_پارت اول اولین بار در ویرگول پدیدار شد.

گردآوری توسط ایده طلایی

پاسخی بگذارید