حال نداشتن یادگیری برنامه نویسی!

حال نداشتن

ما انسان ها حال یادگیری رو نداریم ، می دونی مشکل از کجاست ؟! مشکل از نوع فکر کردن و محیط یادگیری داره.

با بلند پروازی شروع به برنامه ریزی برای آینده می کنیم و می گوییم من بریم این زبان برنامه نویسی را یادبگیرم و بعد می رم این زبان را یاد می گیرم و پروژه می گیرم یا در یک شرکت مطرحی شروع به کار می کنم و اینقدر پول بدست می آورم که هر ماه به مسافرت می روم و کلی تفریح می کنم!

اما این جا باید به فکرت بگی : پیاده شو تا باهم بریم!

اول از همه باید یک زبان برنامه نویسی را کامل یادگرفت و درحین یادگیری نه پروژه بگیرید و درخواست کار به شرکت ها و تیم ها ندید چون برای ارسال درخواست باید رزومه (سابقه کاری شما) داشته باشید که داشتن رزومه ضعیف باعث می شه که شما کمتر دیده شوید یا حتی بهتون اهمیتی ندن که رزومه شما را ببینند.

برای یادگیری هر زبان برنامه نویسی باید مبانی برنامه نویسی را یاد بگیرید

برای یادگیری برنامه نویسی حتما مبانی برنامه نویسی را یاد بگیرید و مکان یادگیری تون رو تغییر بدید برای اینکه بهتر یادبگیرید بشت به نور بشینید یعنی چی ؟!

  • یعنی اینکه خود شما به همراه مانیتور باید پشت به نور بشینید.برای مثال اگر شما داخل اتاقتون هستید ، پشت خود را به مهتابی کنید و شروع به یادگیری کنید اگر لامپ پشت سر شما روشن هست سریع خاموش کنید چون لامپ درست نمی تواند نور را در اتاق پخش کند ولی مهتابی توانایی این کار رو داره .

  • مهم ترین نکته این است که به هیچ عنوان در تاریکی شروع به یادگیری نکنید چون باعث خواب آلودگی شما می شه و مهتر از همه زمان یادگیری هست ، بهترین زمان یادگیری ساعت ۹ صبح تا ۱۲ صبح و ساعت ۵ عصر تا ۸ شب می باشد و بهترین زمان تمرین ساعت ۸ شب به بعد است.

  • اگر زمان آموزش های شما بیشتر از ۳۰ دقیقه است (منظور من تایم تعداد جلسات آموزشی هست) حتما هر ۳۰ دقیقه ۵ دقیقه استراحت کنید یا کدهایی که شما در این زمان یا دگرفتید رو پیاده کنید.

نکته : اگر دوست دارید دوزبان را همزمان یادبگیرید زمان یادگیری خودتون رو تقسیم کنید یعنی اگر ۴ ساعت می خواهید آموزش نگاه کنید ۲ ساعت به آموزش اول و ۲ ساعت به آموزش دوم.

باتشکر.

نوشته حال نداشتن یادگیری برنامه نویسی! اولین بار در ویرگول پدیدار شد.

گردآوری توسط ایده طلایی

دیدگاهتان را بنویسید