بلاگ

به مناسبت هشتمین سالگرد رسیدن کنجکاوی به مریخ؛ ۸ تصویر زیبا از سیاره سرخ

مریخ نورد کنجکاوی (Curiosity) ۱۵ مرداد ۱۳۹۱ (یا ۱۶ مرداد بسته به موقعیت جغرافیایی) به مریخ رسید. حال به مناسبت هشتمین سالگرد رسیدن این وسیله به سیاره سرخ، ناسا هشت تصویر زیبا از مریخ منتشر کرده که توسط این ربات …

نوشته به مناسبت هشتمین سالگرد رسیدن کنجکاوی به مریخ؛ ۸ تصویر زیبا از سیاره سرخ اولین بار در دیجیاتو پدیدار شد.

گردآوری توسط ایده طلایی

هفت کتاب مهمی که هر برنامه نویس باید بخواند !

هفت کتاب مهمی که هر برنامه نویسی باید بخواند !

در این پست قرار هست چند کتاب خیلی خوب و فوق العاده ایی که هر برنامه نویسی در طول زندگی حرفه ای اش باید بخواند را معرفی کنم .

این کتاب ها به طور خاص به یک زبان یا تکنولوژی مشخصی مرتبط نیستند و این می تواند یکی از مهمترین دلایلی باشد که من آنها را انتخاب کردم .

حتی اگر یک کتاب از یک زبان برنامه نویسی برای شرح اطلاعات استفاده کند ، زبان برنامه نویسی یک هدف نیست ، بلکه وسیله ای برای روشن شدن است و اصول ارائه شده در کتابها برای هر کسی که می خواهد سطح فنی خود را بهبود بخشد ،بسیار مفید است .


کتاب اول : Code Complete 2nd Edition

کتاب اول ، کتابی است که در کتابهای مهندسی نرم افزار امتیاز خاصی را دارا می باشد که نویسنده ی این کتاب یکی از بهترین نویسندگان و متخصصان این حوزه می باشد! نویسنده ی این کتاب Steve McConnell می باشد .
این کتاب مجموعه ای از اصول مهم را برای هر برنامه نویس مانند مقابله با پیچیدگی و چگونگی حل آن ، مفاهیمی همچون ماژولارسازی ، انتزاعی بودن را ارائه می دهد. مراحل مختلف موجود در آن ، با تمرکز بر مراحل ساخت ، که الزامات ، طراحی و کد نویسی هستند را نشان می دهد.
این کتاب به شما می آموزد که مهندسی نرم افزار به معنای واقعی چیست و چگونه می توانید مهندس نرم افزار بمانید و یکی از بهترین فصل های کتاب فصل 33 است که در مورد شخصیت شخصی و چگونگی ساخت شخصیت و اصول خود به عنوان مهندس نرم افزار صحبت می کند.

Code Complete 2nd Edition


کتاب دوم : Clean Code

کتاب دوم کتابی است که درباره آنچه که یک کد تمیز است صحبت می کند ، همانطور که از نام کتاب پیداست در رابطه با کد نویسی تمیز و کاربردی است . پیچیدگی را کاهش می دهد و در صورت لزوم آن را ساده می کند .نویسنده ی این کتاب Robert C.Martin است که معروف به عمو باب می باشد.
این کتاب بخشی از مجموعه ای ازسری کتاب های Clean است که Clean Coder و Architecture Clean است نیز در این دسته قرار می گیرند .آنها را نیز در لیست خواندنی های مهم قرار دهید.

این کتاب کاربردی را کاملا خوانده ام و بسیار کاربردی و مفید می باشد .

Clean Code


کتاب سوم : Working Effectively with legacy Code

کتاب سوم کتابیست که در مورد مشکلاتی است که هر برنامه نویس در طول زندگی حرفه اییش با آن ها مواجه می شود یا به قولی با Legacy Code درگیر خواهد شد و البته شروع کتاب با یک تعریف از Legacy Code چیست و چرا اتفاق می افتد و چرا همه برنامه نویسان از آن رنج می برند ، و بیشتر برنامه نویسان در آن شرایط چه اشتباهاتی می کنند , خواهد بود.

نویسنده ی این کتاب Michael C.Feathers می باشد.

Working Effectively with legacy Code


کتاب چهارم : Soft Skills: The Software Developers Life Manual

کتاب چهارم که باز هم در مورد برنامه نویسی نیست اما هر برنامه نویس باید این کتاب را بخواند.کتاب عالی در مورد مدیریت “سایر” جنبه های زندگی توسعه دهندگان. این مربوط به همه چیزهایی است که می تواند در زندگی شما وجود داشته باشد – این مربوط به شغل ، زندگی ، بدن ، ذهن شما است ، اگر باور می کنید یا نه – روح شما نیز تحت تاثیر قرار خواهد گرفت .

خود نویسنده از این تکنیک ها پیروی کرده است و در این امر کاملاً موفق است.در وبلاگش می گوید که در اوایل دهه 30 توانسته است کار روزانه خود را ترک کند. نویسنده تجارب زندگی خود را در فصل های كوتاهی در زمینه شغلی ، بازاریابی خود ، یادگیری ، بهره وری ، امور مالی ، تناسب اندام و روح به اوج رسیده خود سخن می گوید . هر فصل به اندازه کافی کوتاه است، که باعث می شود خواندن آن نسبتاً سبک باشد.

نویسنده ی این کتاب John Z.Sonmez می باشد .

Soft Skills


کتاب پنجم : Refactoring: Improving the Design of Existing Code

مهم نیست که چقدر سخت تلاش می کنید ، کدی که ارائه می دهید بهینه نخواهد بود مگر اینکه در مورد آن توسعه ها و پیشرفت هایی صورت گرفته باشد.

این کتاب با اصول کلی Refactoring آغاز می شود, چرا و چه موقع Refactor کنیم و چگونگی دستیابی به مدیریت در مورد تغییر کاربری و … را در بر دارد . این کتاب سپس شما را در مورد چگونگی improvements آشنا می کند.

 • شاخص بوی بد در کد چیست؟
 • چگونه می توان استراکچر کلاسها ،و متد ها را ساخت؟
 • تست واحد یا unitTest برای کد شما
 • چگونه فیچر ها را بین آبجکت های مختلف جا به جا کنیم؟
 • ابزارهای Refactoring
 • و …

در مورد چگونگی بهبود کد موجود ، باید در مورد هر موضوعی که در بالا اشاره شد کتاب بخوانید. توجه داشته باشید که تمام نمونه های کدهای موجود به زبان جاوا می باشند ، اما نباید مانع از یادگیری شما شود!

Refactoring: Improving the Design of Existing Code


کتاب ششم : Head First Design Patterns

غیر فنی ترین کتاب در زمینه ی برنامه نویسی! هر صفحه شامل تصاویر و سایر موارد چشم نواز است. این ممکن است این تصور را ایجاد کند که خواندن آن ساده و راحت است ، اما واقعیت این است که درمورد یک موضوع کاملاً اساسی در مورد برنامه نویسی – الگوهای طراحی – بحث می کند وبسیار عالی موضوع را پوشش می دهد.

این کتاب سعی نمی کند تمام الگوهای موجود در جهان را پوشش دهد ، بلکه شامل هر الگوی لازم برای حل مشکلات دنیای واقعی می شود. این به شما کمک می کند تا نرم افزاری کاربردی ، زیبا ، قابل استفاده مجدد و انعطاف پذیر ایجاد کنید. معاملات هر الگو به روشنی بیان شده است. بیشتر کتابهای مربوط به الگوی طراحی در مورد چگونگی اجرای این الگوی صحبت می کنند ، اما نویسندگان این کتاب همچنین دلیل و چگونگی آن را توضیح می دهند.

آخرین نسخه کتاب اکنون شامل به روزرسانی های جاوا 8 – عمدتاً لامبدا – است.

Head First Design Patterns


کتاب هفتم : Writing Secure Code 2nd Edition

کتاب آخری که قرار هست معرفی کنم Writing Secure Code 2nd Edition است که همچنین یکی از مهمترین کتاب هایی است که هر برنامه نویسی باید بخواند ، زیرا این امر دید شما را به اهمیت تفکر در مورد امنیت در تمام مراحل ساخت سیستم باز می کند و این کتاب به ویژه کتابی پیشگام در این زمینه بود .

داستان از آنجایی آغاز شد که مایکروسافت با مشکلات امنیتی را که در دهه نود میلادی در محصولات خود داشت رو به رو شد و بخشی از مشکل این بود که روند ساخت یک نرم افزار ایمن توسعه نیافته است و این انگیزه اصلی بیل گیتس بود که Memo را بر اساس Trustworthy Computing معروف به رایانه قابل اعتماد در سال 2002 به وجود آورد . که بر این اساس تیمی با همین نام در این شرکت ایجاد شده و هدف آن تحقیق و توسعه در زمینه امنیت نرم افزار است و این کتاب یکی از نتایج تحقیقات آنها بود.

این کتاب نیازهای مهم بسیاری برای هر برنامه نویس را برای تفکر و نوشتن کد ایمن جمع آوری کرده است. مهمترین نیازهایی که هر تیم یا شرکتی می تواند برای تجزیه و تحلیل سیستم در طی مراحل طراحی از آن استفاده کند و از آن برای یافتن مشکلات امنیتی و نظارت بر کاهش یا راه های جلوگیری از آنها استفاده کند.

Writing Secure Code 2nd Edition

این لیست بر اساس دانسته ها و نظرات من گرد آوری شده است . پس شما میتوانید عناوین کتاب ها را تغییر بدهید و برای خود لیست جدیدی تهیه کنید و آن را با ما به اشتراک بگذارید .

از توجه شما عزیزان سپاسگذارم . به امید پیشرفت و توسعه ی تک تک شما بزرگواران

سنا عبادی | عصر روز پنج شنبه ساعت 19:35 , شانزدهم مرداد سال 1399

نوشته هفت کتاب مهمی که هر برنامه نویس باید بخواند ! اولین بار در ویرگول پدیدار شد.

گردآوری توسط ایده طلایی

اپل و دانشگاه UCLA تحقیق سه ساله در مورد افسردگی و اضطراب را شروع کردند

یکی از دانشگاه‌های آمریکا در همکاری با اپل تحقیق سه ساله‌ای را آغاز کرده تا از تأثیر فاکتورهایی مثل خواب و ورزش بر علایم افسردگی و اضطراب آگاه شود. دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس (UCLA) می‌خواهد به کمک اپل از تأثیرات …

نوشته اپل و دانشگاه UCLA تحقیق سه ساله در مورد افسردگی و اضطراب را شروع کردند اولین بار در دیجیاتو پدیدار شد.

گردآوری توسط ایده طلایی

قانون جذب ؟ همه آنچه در مورد قانون جذب نمی دانید !

قانونی جاری بر زندگی تمام کائنات. آشنایی و درک قانون جذب شما را به سمت رسیدن به آرزوهای خویش سوق می دهد، حال آنکه بسیاری از ما آن را نمی شناسیم و یا به درستی درک نمی کنیم.

– اگر به دنبال موفقیت هستید مقاله راز موفقیت بیل گیتس را از دست ندهید !

📷

قانون جذب چیست؟

معتقدم قانون جذب مهمترین قانون کائنات است که هر کسی این قانون را درست و از منابع معتبر یاد گرفته باشد اولا شکرگزار یادگیری علم قانون جذب بوده است و ثانیا حسرت خورده که ای کاش زودتر با این موضوع به صورت درست و علمی آشنا می شد.

سعی کرده‌ایم مقالات مفید و به روز را در این قسمت از سایت پرورش افکار به صورت رایگان در اختیار شما قرار دهیم. در بخش مقالات، عناوینی بسیار پرطرفدار همچون قانون جذب چیست، قانون جذب عشق و قانون جذب ثروت وجود دارد که روزانه هزاران بازدید از نقاط مختلف جهان دارد. تمام تلاش تیم توانمند پرورش افکار جمع آوری کاملترین بانک مقالات برای شما دوستداران علوم ذهنی است.

با مطالعه مقالات این بخش می آموزید همه چیز در این دنیا حاصل انرژی است. ما می توانیم با داشتن افکار مثبت و سازنده که از راه تکرار و تمرین حاصل می شود همه جا این انرژی را پخش کنیم. پس بیایید به یکدیگر انرژی مثبت بدهیم.

– اگر می خواهید کامپیوتر را یاد بگیرید دوره آموزش مفاهیم کامپیوتر را از دست ندهید !

در قانون جذب عشق می آموزیم از این موهبت زندگی که همه جور آدمی در دور و بر خود می یابیم می توانیم بهره ببریم و در میان این آدم ها آنچه دوست داریم برگزینیم و از آنچه دوست نداریم روی برگردانیم. قانون جذب به شکل کاملا شگفت انگیزی برای ازدواج تاثیرگذار است.

از موهبت زندگی این است که همه جور آدمی را دور و برتان قرار داده، بنابراین می‌توانید در آن آدم‌ها آنچه دوست دارید را انتخاب کنید و از آنچه دوست ندارید روی برگردانید. قرار نیست برای خصوصیاتی که در شخصی نمی‌ پسندید، در خودتان عشق ایجاد کنید، بلکه کافی است بدون نشان دادن احساس خاصی از آن روی برگردانید.

قانون جذب ثروت نیز بر این اساس است که اگر احساس خوب نسبت به پول داشته باشیم آن را جذب می کنیم و با نگرانی آن را از خود دور می کنیم و رسیدن به آن ثروت را از بین می بریم. در این قانون مهم نیست شغل شما چیست، تنها با رعایت آن می توانید به ثروتی فراتر از آنچه به ذهنتان میرسد دست یابید.

قانون جذب آن زمان که ما در آرامش هستیم و یا در فکر و خیال، در درون ما جاریست. افکار منفی ما ارتعاش منفی می فرستد و قانون جذب هم همان سفارش را به ما برمی گرداند.

در این جا مقدمه ای بر آموزش تخصصی قانون جذب مطرح می‌شود، مباحث تکمیلی در مقاله مربوطه ارائه شده است.

زمانی که فکر مثبت یا فکر منفی در درون ما جاریست فکر ما، ارتعاشی در قانون جذب ایجاد می کند. همه چیز این جهان از ارتعاش است. احساس خوب، ارتعاش مثبت ایجاد کرده و احساس بد، ارتعاش منفی.

قانون ارتعاش بیان می کند دو تا چیز، شی، فکر با ارتعاش مساوی همدیگر را جذب می کنند.

اصلا بحث فکر کردن من به ماشین نیست، بحث فکر کردن من به سلامتی نیست، شما زمانی می توانید سلامتی را جذب کنید که با سلامتی هم ارتعاش شوید . وقتی می توانید ماشین را جذب کنید که با داشتن آن ماشین هم ارتعاش شوید.

اگر می‌خواهید پول داشته باشید باید وجودتان با پول یکی شود. اگر وجودتان گرم باشد گرمی را می کشید. اگر می خواهید روابط خوب داشته باشید، اگر می خواهید در زندگی‌تان عشق داشته باشید باید وجودتان عشق باشد. باید ارتعاش عشق، ارتعاش ثروتمندی را به جهان بدهید.

با تکنیک های جذب ثروت مثل تمرین بازی فراوانی امیر شریفی می توانید به سادگی ذهن خود را آماده جذب ثروت کنید.

قانون جذب ، یک قدرت مغناطیسی  بسیار قوی است که تمامی انرژیهای مشابه را با هم در جهان جمع و جذب می کند. در اینجاست که قدرت آفرینش ، در همه جا و از جهات مختلف تجلی می یابد. حتی قانون گرانش نیوتن از قانون جذب پیروی می کند. این قانون افکار،ایده ها،افراد، موقعیت ها و شرایط های مختلف را به خود جذب می کند.

اگر به دنبال کسب در آمد هستید مقاله بهترین سایت های فریلنسری را از دست ندهید

بر اساس قانون جذب این افکار ماست که زندگی ما را می سازد، چرا که با ترسیم افکار و ایده های مشابه ، افرادی که همانند شما فکر می کنند و در موقعیت ها و شرایط یکسان هستند رادور هم جمع می کنند. این قانون جذب است که افراد با منافع مشابه را گرد هم می آورد و افراد در گروه های مختلف مانند گروه های سیاسی ، تیم های ورزشی ، هواداران ورزشی و غیره متحد می شوند.

آیا شما هم می توانید از این قانون استفاده کنید؟ بله، تو میتونی!

شما این کار را از طریق فکر مثبتی که دارید، انجام می دهید. شما با تجسم یک تصویر ذهنی از آنچه می خواهید به دست بیاورید یا با تکرار مداوم آن در ذهنتان، هر آنچه که می خواهید را وارد زندگی خود می کنید. به عبارت دیگر ، شما از قدرت ذهن ، افکار ، تخیل و کلمات خود استفاده می کنید.

از زمان های قدیم تا به امروز همیشه افرادی بوده اند که از این قانون و نحوه استفاده از آن اطلاع داشتند. آنها می دانستند که تکرار این فکر مثبت روز به روز باعث می شود که آنچه می خواهند در زندگی آنها تحقق و تجلی یابد.

 • این قانون مظهر قدرت خالق جهان است.
 • از طریق این قانون ، همه چیز ایجاد می شود: کهکشان ها ، سیارات ، فلزات ، سنگ ها، گیاهان ، حیوانات و مردم.
 • عشق و محبت، عشق و محبت و دوست داشتن را جذب می کند.
 • اندیشه ها و موقعیت های یکسان، یکدیگر را جذب می کنند.
 • راجع به هر آنچه را که فکر می کنید، در زندگی تان دریافت می کنید.
 • شما درباره هر چیزی که تمرکز کنید، در زندگی تان همان تجلی می کند.
 • افکار مثبت، حوادث مثبت را به خود جلب می کند. افکار منفی، حوادث منفی را به خود جلب می کند.
 • اگر احساسات و افکار خود را در مورد مشکلات و موانع مشغول کنید، مشکلات زیادی در زندگی تان پدید می آید.
 • اگر مثبت فکر کنید و منتظر موفقیت در زندگی تان باشید و اجازه ندهید شک به ذهن شما وارد شود، در نهایت به موفقیت خواهید رسید.
 • فقط آرزو کردن چیزی کافی نیست ، شما نیاز به میل و ایمان شدید دارید تا به آنچه که می خواهید برسید.
 • برای اینکه افکار شما تجلی پیدا کند ، باید آنها را بارها و بارها تکرار کنید و احساسات ، میل و علاقه تان را به آن اضافه کنید.
 • ذهن مانند یک آهنربا عمل می کند.
 • انرژی های مشابه، انرژی مشابه به خود را جلب می کند.
 • افکار شما نحوه زندگی شما را تعیین می کند.
 • این قانون توسط همه افراد مورد استفاده قرار می گیرد ، هرچند که عمدتاً ناخودآگاه است.
 • پر کردن ذهن از نگرانی و اضطراب باعث استرس و نارضایتی می شود.
 • پر کردن ذهن با افکار شاد و مثبت باعث ایجاد شادی در زندگی شما خواهد شد.

شما چطور متوجه می شوید هر لحظه چه ارتعاشی به جهان می فرستید؟ و ارتعاش شما مثبت است یا منفی؟ پاسخ این است که باید بنگرید، احساس خوبی دارید یا احساس بدی.

اگر در تجسم تان از یک خانه، ویلا و یا هر خواسته دیگری احساس خوبی نداشته باشید شما در واقع به خواسته خود ارتعاش منفی می دهید و هر لحظه آن را از خود دورتر می کنید.

مغز شما یک ارتعاش به جهان هستی می‌فرستد و یک احساس نیز به خود شما می فرستد. این احساس و آن ارتعاش همیشه با هم برابرند. مغز شما احساس را به شما می فرستد تا شما مطلع شوید چه ارتعاشی را به جهان هستی می فرستید.

در کل همواره یادتان باشد که افکار ما می تواند زندگی ما را بسازد و ما از طریق احساس خود می توانیم متوجه شویم که افکارمان در جهت رشد و موفقیت ما حرکت می کند یا برعکس! بنابراین وقتی دارید در مورد چیزی فکر می کنید و احساس خوبی دارید، این احساس را نشانه ای برای رسیدن به خواسته های خود در نظر بگیرید. ولی اگر در زمان فکر کردن به موضوعی احساستان بد است مطمئن باشید که در حال دور شدن از خواسته خود هستید.
یکی از مهم ترین رازهای کائنات برای رسیدن به خواسته ها، توانایی در اختیار گرفتن و کنترل ذهن و افکارتان است. مطمئن باشید که با کنترل افکار خود می توانید در مسیر دستیابی به تمام خواسته های خود قرار بگیرید.
یادتان باشد که ذهن انسان یکی از پیچیده ترین سیستم ها در کل جهان هستی است و خداوند کائنات را به گونه ای طراحی و برنامه ریزی کرده که انسان بتواند به تمام خواسته ها و اهدافی که در سر دارد دست پیدا کند. به طور کلی می توان گفت که قانون جذب یک قانون ثابت و همیشگی در جهان هستی است. اگر شما بتوانید این حقیقت را درک کنید که قانون جذب همواره در حال عمل کردن است و قادر باشید ذهن خود را در جهت رسیدن به خواسته هایی که دارید هدایت کنید، مطمئن باشید که صد در صد به تمام آرزوهای خود خواهید رسید

برای یادگیری کامپیوتر از کجا شروع کنیم !

من قدم به قدم و آگاهانه امروزم را خلق کردم و ایمان دارم اگر شما دقیقا همان کارها را انجام دهید به موفقیت های بزرگی در زندگی خود خواهد رسید. من با افتخار همه شما را به ساخت زندگی آگاهانه دعوت می‌کنم و امیدوارم که شما نتیجه شگفت انگیزی با قانون جذب به دست آورید.

آرزوی امیر شریفی درخشش ایران و ایرانیان است و پرورش افکار وسیله ما برای رسیدن به این هدف ….

نوشته قانون جذب ؟ همه آنچه در مورد قانون جذب نمی دانید ! اولین بار در ویرگول پدیدار شد.

گردآوری توسط ایده طلایی

فدورا

چه غریب مانده ای فدورا!!

اول خواستم اسم نوشته رو عوض کنم بزارم یه چی دیگه ولی دیدم نه

اسمش گویای منظورمه

این نوشته حاصل یه تجربه چندروزه از فدورا لینوکسه عزیزه

خیلی ها مخالفت کردن با نصب فدورا !!(حق هم داشتن!!)

الانم میخوام حاصل یه تجربه چن روزه رو در قالب خوبی ها و بدی های فدورا عرض کنم خدمتتون

تکست ادیتور در فدورا

خلاصه که بالاخره به زور نصب شد

(البته مشکل از من بود نه فدورا😊😊)

خوبی ها:

1::نصب آسان=تقریبا اکثر لینوکس ها نصب راحتی دارند به جز دوست خوبم جنتو لینوکس😠که نمیخوام سر به تنش باشه!!

حتی راحت تر از ویندوز و یا حتی اوبونتو

در مجموع عالیه محیط اینستالش

2::تجاریه=سیستم عامل های تجاری اکثرا پشتیبانی خوبی دارند و فدورا هم

شاید خیلی ها فکر کنند الان تجاری یعنی پولی؟؟!ولی نه این یعنی چون فدورا از یه شرکت تجاری و برپایه یه سیستم عامل تجاری ساخته شده پشتیبانی عالی ای هم داره

(فدورا بر پایه ردهت لینوکسه که یه توزیع پولیه و توسط همون شرکت هم به نظرم پشتیبانی میشه)

3::بهشت برنامه نویساست=خیلی از ابزار های برنامه نویسی که من یک هفته وقت گذاشتم لیستشون کنم رو داشت

یعنی میشه گفت من در حالت عادی توی اوبونتو باید یک هفته مینشستم و نصبشون میکردم

(بدون اغراق چون برخلاف پایتون و خیلی از زبان های برنامه نویسی خانواده سی یه مقداری نیاز به کتابخانه ها و پکیج های بیشتری داره

یا شایدم نصبشون سخت تر باشه

خیلی طول میکشید تا همه چی رو نصب کنم)


خلاصه الان تازه میرسیم به قسمتای خوبش یعنی

بدی های فدورا

1::آپدیت_من قبلش تو گوشیم تست کرده بودم

فدورا 32 اومده و فدورا برای فدورا های قدیمی تر کار نمیکنه و نصب بسته به این راحتیا نیست

(خلاصه واسه من همین اتفاق افتاد رو فدورا 21)

و هر 6 ماه باید یه آپدیت سیستمی بدید

تازه آپدیت پکیج ها رو نادیده میگیریم

من فدورا 32 رو نصب کردم (فدورا یه اپ داره به نام مدیا رایتر که روی ویندوز نصب میکنین و خودش ایزو رو دانلود میکنه و روی فلشتون میریزه اما آخرین ریلیز موجود تو مدیا رایتر 30 بود پس من مجبور شدم از سایت ایزو رو دانلود کنم که لینکشو آخر میزارم)

و با اینکه آخرین نسخه بودش به علت اینکه کرنل جدید لینوکس ریلیز شد یه آپدیت کلفت داد

2::حجم آپدیت_حجم آخرین آپدیت من 1 گیگ بود که با سرعت فوق العاده اینترنت ایران 4 ساعت طول کشید

کسی که اینترنت و سرعتش رو داره براش میصرفه اما نه برای منی که کلا 50 تومن کف جیبم نیست!!

3::باگ_فدورا برای برنامه نویساست نه؟؟!

برنامه نویسا به صورت عادی تو کتابخانه های زبان و کامپایلر کلی باگ پیدا میکنن تو هر آپدیت

حالا شما حساب کن یه سیستم عامل داری که واسه اهداف برنامه نویسی اکثر زبان ها توسعه داده شده

حتی من نیاز به دانلود gcc هم نداشتم در حالی که کامپایلر پایتون و راست و بقیه دوستان هم نصب بود خب!!

فدورا از هسته لینوکس استفاده میکنه ولی خیلی تغییر پیدا کرده

من بعد از نصب با ارور کرنل مواجه شدم و سی پی یو حتی اجازه اینو نمیداد من با نرم افزاری گه مخصوص اینکاره به سرور باگ ریپورت کنم

آخرش مجبور به ایمیل زدن شدم و مثل اینکه تعداد زیادی مشکل منو داشتن


فدورا عالیه

فدورا کامله

چون پشتیبانی عالی ای داره

این یه تبلیغ منفی نیست

اگه اشتباه نوشتم اصلاحش کنید چون خوشحال میشم

حتما نظرتون رو کامنت بزارید و نزارید حرفتون تو دلتون بمونه

دوستون دارم

فعلا

https://download.fedoraproject.org/pub/fedora/linux/releases/32/Workstation/x86_64/iso/Fedora-Workstation-Live-x86_64-32-1.6.iso 

لینک 64 بیتی رو گذاشتم و فدورای نسخه 32

با رفوس میتونید فلشتون رو بوتیبل کنید

https://github.com/pbatard/rufus/releases/download/v3.11/rufus-3.11.exehttps://github.com/pbatard/rufus/releases/download/v3.11/rufus-3.11.exe

نوشته فدورا اولین بار در ویرگول پدیدار شد.

گردآوری توسط ایده طلایی

حذف Google Play Music و جایگزینی آن با YouTube Music

گجت نیوز

حذف Google Play Music

شرکت گوگل اعلام کرد که از ماه دسامبر سال ۲۰۲۰، Google Play Music _ گوگل پلی موزیک حذف و YouTube Music جایگزین آن خواهد شد. در روز سه شنبه پستی در وبلاگ YouTube منتشر شد که خبر از حذف Google Play Music و جایگزین شدن آن با YouTube Music می‌داد. در چند ماه اخیر شرکت …

نوشته حذف Google Play Music و جایگزینی آن با YouTube Music اولین بار در گجت نیوز. پدیدار شد.

گردآوری توسط ایده طلایی

نحوه استفاده از قابلیت Split screen در گوشی های اندروید

گجت نیوز

مدتی است که قابلیت Split screen – اسپلیت اسکرین به گوشی های اندروید اضافه شده اما نحوه استفاده از آن به چه صورت بوده و فعال کردن آن چه مراحلی دارد؟ امروزه اکثرا گوشی‌های هوشمند اندرویدی، این ویژگی را دارند تا دو برنامه را به صورت همزمان اجرا کنند؛ به صورتی که صفحه گوشی به …

نوشته نحوه استفاده از قابلیت Split screen در گوشی های اندروید اولین بار در گجت نیوز. پدیدار شد.

گردآوری توسط ایده طلایی

یوتیوب هزاران کانال وابسته به چین را به دلیل دروغ پراکنی حذف کرد

گوگل از حذف تقریباً ۲۶۰۰ کانال یوتیوب به دلیل دروغ پراکنی در مورد مسائل سیاسی در سه ماهه دوم سال جاری میلادی خبر داد. گروه تجزیه و تحلیل تهدیدات گوگل موسوم به TAG که با حملات سایبری گروه‌های هک وابسته …

نوشته یوتیوب هزاران کانال وابسته به چین را به دلیل دروغ پراکنی حذف کرد اولین بار در دیجیاتو پدیدار شد.

گردآوری توسط ایده طلایی

سند لو رفته از گوگل فاش کرد: پیکسل تاشو اواخر ۲۰۲۱ عرضه می‌شود

سندی که از گوگل فاش شده نشان می‌دهد این شرکت می‌خواهد یک گوشی تاشو از خانواده پیکسل را سال آینده میلادی به بازار عرضه کند. به گزارش 9to5Google، سندی از گوگل فاش شده که نشان می‌دهد این شرکت قصد دارد …

نوشته سند لو رفته از گوگل فاش کرد: پیکسل تاشو اواخر ۲۰۲۱ عرضه می‌شود اولین بار در دیجیاتو پدیدار شد.

گردآوری توسط ایده طلایی

چگونه گلکسی بادز گمشده خود را پیدا کنیم

گجت نیوز

چگونه گلکسی بادز گمشده خود را پیدا کنیم

ایربادهای کوچک امروزه زیاد گم می‌شوند؛ اما در صورت اتفاق، چگونه گلکسی بادز گمشده – Galaxy Buds مخصوص گوشی سامسونگ خود را پیدا کنیم و نحوه پیدا کردن آن به چه صورت است؟ امروز با گچت نیوز همراه باشید تا بالاخره راهی برای پیدا کردن گلکسی بادهای مخصوصتان را به شما آموزش بدهیم. گره خوردن، …

نوشته چگونه گلکسی بادز گمشده خود را پیدا کنیم اولین بار در گجت نیوز. پدیدار شد.

گردآوری توسط ایده طلایی